O Stowarzyszeniu

Od kilku lat, jako grupa osób, postanowiliśmy organizować się i rozwijać nasze wspólne pasje, takie jak kuchnia myśliwska. Postanowiliśmy zgłębiać tajniki gotowania na kociołkach, przy okazji wypróbowując różne jadalne zioła przyprawowe, dodawane do mięs, rozszerzaliśmy swoją wiedzę w gotowaniu z użyciem gliny, wędzeniu, pieczeniu i smażeniu różnych potraw i rodzajów mięs na ogniskach. Skonstruowaliśmy także różnego rodzaju instalacje, które jeszcze bardziej pozwalają nam na rozszyfrowanie tajemnic żywiołu, jakim jest ogień.

Organizujemy konkurencje w gotowaniu (posiadamy paleniska pod ogniska oraz kilka kociołków), dzięki czemu rozpalać możemy ogień praktycznie w każdej sytuacji. Oczywiście bierzemy udział i współorganizujemy kulinarne zawody. Dotychczas braliśmy udział w następujących imprezach „Piana Bosmana”, „Zdrowo Jesz, Zdrowo Żyjesz, w Sporcie Sukces Gwarantujesz”, „Rajd Ryczyński”, „Europejskie Targi Chłopskie” na terenie Powiatu Brzeskiego oraz Dożynkach na terenie Powiatu Oławskiego. Zarówno w konkurencji „Piracki Kocioł” („Piana Bosmana”) czy „Kociołek Ryczyński” gotowaliśmy oryginalne potrawy o niepowtarzalnym smaku, z dodatkiem przypraw, które trudno kupić czy dostać (np. rukiew wodna, czosnek niedźwiedzi, mięta polej czy orzechy czarne), dlatego potrawy, które gotujemy tak bardzo szybko znikają z naszych kociołków na imprezach, których przyciąga aromat i niepowtarzalny smak. Nie tylko zwykli widzowie i uczestnicy imprez są smakoszami naszych potraw, gdyż naszymi specjałami rozkoszowali podniebienie poseł Ziemi Oławskiej burmistrz Tomasz Frischmann, wójt Wojciech Głogulski, wojewoda opolski Ryszard Wilczyński. To właśnie wyborny smak naszych potraw spowodował, że jesteśmy zapraszani na kolejne imprezy, gdzie przyciągamy kolejnych smakoszy.

Jednak nasze Stowarzyszenie, które liczy obecnie 18 osób nie jest nastawione tylko na gotowanie, ci, dla których pasją jest gotowanie, mają także inne zainteresowania, a wśród nich są zawody sportowe, organizowane w okolicach oraz w samym Powiecie Oławskim. Braliśmy udział w ośmiogodzinnym, nocnym pływaniu podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanych przez Termy Jakuba, w pływaniu na Smoczych Łodziach na kanale Odry podczas Piany Bosmana, w cyklicznych zawodach w boule na terenie gminy wiejskiej Oława oraz gminy Jelcz Laskowice. Organizowaliśmy także turniej łuczniczy podczas grantu harcerskiego ZHR w Oławie oraz na Rajdzie Ryczyńskim.

Jesteśmy niezwykłą grupą osób, tworzącą Odrzańskie Stowarzyszenie Turystyczno Krajoznawcze, gdyż zamiast w weekendy w wolnym czasie, siedzieć bezcelowo przed telewizorem lub spędzania niedzieli w pubach, my bierzemy udział w zawodach sportowych, gotujemy na imprezach plenerowych lub tworzymy integrację w urokliwym miejscu w lesie dla miejscowych samorządowych działaczy. I wciąż rozwijamy swoje pasje kulinarne oraz sportowe.

Wszystko, co czynimy, wykonujemy z myślą o integracji lokalnych społeczności, ma to miejsce często wśród interesujących miejsc historycznych i wśród wysokich walorów przyrodniczych. Posiadamy stronę internetową, fanpage na facebooku, na których zamieszczamy nasze kolejne przedsięwzięcia. Zachęcamy do zapoznania się z fotografiami, które przez lata dokumentowały naszą działalność. Mamy do dyspozycji Pawilon Imprezowy, który spełnia się w każdych warunkach i w każdej pogodzie.

error: Kopiowanie tekstu i zdjęć jest zabronione!